Obserwacje

[6] Krzysiek kurier #ChocolateBox

Kto choć raz nie nienawidził kuriera niech pierwszy rzuci kamień. Niech rzuci we mnie, bo zdarza mi się to nagminnie. Ta historia nie ma wielu wątków, jest powtarzalna niczym zalewanie herbaty. Za każdym razem jest tak samo. Telefon „już jadę”. I zazwyczaj akurat to mnie nie ma. Później kłótnia, umawianie nowego terminu, przeciąganie liny czy można zostawić paczkę w sklepie na osiedlu. Wierzę jednak, że w czasie, gdy czekam na moją przesyłkę, a ona nie przychodzi, że w tym czasie ten kurier jest może u kogoś komu godzina pasuje idealnie. I cieszy się adresat swoją wygraną na loterii.

Dziś przyjechał kurier z wczoraj, dla którego 10 minut było zbyt długim czekaniem. Przepraszał strasznie (co niezwykle rzadko się zdarza). „Pewnie mnie pan już przeklinał i znienawidził, ale ten przedświąteczny czas jest zawsze najgorszy. Nie znoszę świąt. No przepraszam w każdym razie… Dziś za to nadgodziny” – powiedział, wręczając mi kwit odbioru, z którego odczytałem jego imię. Na szczęście nie mam w zwyczaju przeklinać ludzi, choć z nienawiścią bywa różnie. Tym razem oszczędziłem mu jednak opowieści o tym, jaki to byłem straszliwie wkurzony. Bo w sumie miał rację. Z mojej perspektywy to była jedna paczka. Bardzo wyczekiwana i ważna, ale wciąż jedna. Jechał tylko do mnie. Jego perspektywa to setki paczek i telefonów do i od wkurzonych ludzi. A w tych setkach dziesiątki paczek niedoręczonych, z którymi wyrabiał sobotnie nadgodziny. I warto sobie taką perspektywę uświadamiać każdego dnia: w kolejce do lekarze, po bilet, w kasie marketu i na poczcie. Nie jesteś jedynym, a jednym z wielu.

Wiele się nie zmieni, wciąż będziesz wkurzony tak, jak ja. Ale może przynajmniej ugryziemy się w język w porę, nim komuś nawrzucamy i będzie już za późno. Nim ktoś nam powie, że przez takich jak my nie lubi już świąt.

Cierpliwości nam wszystkim na najbliższe dni!

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.