[11] Gangsterka-hipsterka #ChocolateBox
Są 3 zawody szczególnego zaufania: ksiądz, barman i fryzjer/ka. Pierwszy sporo mówi, choć czasem też posłucha w konfesjonale. Drugi tylko słucha i nalewa następną kolejkę. Trzeci po wysłuchaniu co chcesz sobie uczynić na głowie już tylko mówi. Fryzjerek na rozmowy namawiać nie trzeba, to też wybierając się z moją „klęską urodzaju” na comiesięczne postrzyżyny, wiedziałem, że czeka mnie kolejna dobra historia. Niestety, moja osobista fryzjerka nie miała miejsca w najbliższych dniach, więc zapuściłem się trochę dalej w osiedle. Było warto.
 
Pani cierpliwie wysłuchała, co chcę zrobić z włosami i przystąpiła do akcji:
– A wie pan, że to już niemodne?
– Być może, ale chodzi mi o wygodę i jakąkolwiek formę kontroli nad moimi włosami.
– Teraz, to nawet faceci przychodzą ze zdjęciem i obcinają się jak modele. Już dawno nikt nie przyszedł tak o! Obciąć się na nikogo.
– Widzi pani, to moja autorska fryzura. Obcinam się na siebie.
 
Tutaj moja rozmówczyni wybuchła radosnym śmiechem i do teraz nie wiem z czego tu się można było śmiać. Ale uśmiech odwzajemniłem.
 
– A niech mi pani powie, jakie są trendy? Kto jest na topie?
– Dawniej to Lewandowski, lśniące i ciemne. Teraz w sumie też, ale fryzury dzielą się na Lewandowski „przed blondem” i „po blondzie”. Tych drugich mniej i o dziwo częściej dzieciaki się farbują. Zawsze w modzie też Ronaldo, z większym błyskiem we włosach niż w oku. No i drwale brodacze, ale ci najczęściej przenoszą się do barberów, bo teraz to chyba nawet wstyd mężczyźnie do kobiety iść się strzyc.
– Czyli głownie sportowcy i celebryci?
– Nie no, jeszcze na takiego pisarza się obcinają, na Szczepana.
– Twardoch? (jak Boga kocham zażartowałem!)
– Tak! Wie pan, teraz gangsterka-hipsterka jest w modzie. Włosy do tyłu, zarost, papierosek. Ale mi się to nawet podoba.
 
*KURTYNA*
 
Także tego, wiecie panowie. Tylko na Szczepana! ✂️🚬💇‍♂️

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.